Paula Gorycka

Paula Gorycka (ur. 5 listopada 1990, Kraków)

Kolarka górska i szosowa. Reprezentantka Polski w kategorii U-23. Na rowerze jeździ od zawsze, a swoją profesjonalną karierę rozpoczeła w 2006 roku, dołączając do klubu ULKS Sprint Valvex Jordanów. W 2009 roku rozpoczęła karierę zawodową w klubie DEK Meble Cyclo Korona Kielce. Po roku pełnym sukcesów i ciężkiej pracy, zmieniła barwy na klub pełen gwiazd kolarstwa górskiego CCC Polkowice. Kolejne lata przynosiły kolejne sukcesy pod skrzydłami trenera Andrzeja Piątka. W listopadzie 2011 roku, rozwiązała kontrakt z CCC i od tego czasu jeździ w barwach nowego klubu trenera Andrzeja Piątka 4F e-vive Racing Team, w którym jest liderką.

Jak sama wspomina, jej hobby to sport w każdej postaci, książki przygodowe, własnoręczne robienie bransoletek, zbieranie gadżetów z krowami oraz spontaniczne aktywności ze znajomymi.

Jej życiowe motto to “niemożliwe nie istnieje”, co pokazuje kolejnymi sukcesami w kolarstwie, a inspirację sportową czerpie od takich osób jak  Justyna Kowalczyk, Irina Kalentieva czy Michael Phelps.

Jej sportowe marzenie to złoty medal igrzysk olimpijskich oraz tęczowa koszulka.

Najważniejsze osiągnięcia:

3. miejsce – MŚ 2010 (Kanada)

2. miejsce – ME 2012 (Rosja)

3. miejsce – PŚ 2012 (Czechy)

3. miejsce – PŚ 2011 (Val di Sole)

2. miejsce – PŚ 2011 (Pietermaritzburg)

3. miejsce – PŚ 2009 (Schladming)

.